Co proponujemy?

 

Jezioro Szmaragdowe z fotoaktywnym potencjałem.

Nie ma nic lepszego niż odpoczynek nad wodą. Szczególnie nad Jeziorem Szmaragdowym.

Urokliwe i spokojne miejsce wokół otoczone przyrodą. Piękno krajobrazu nie tylko ma potencjał na prawdziwie inspirujący fotospacer, ale również do uzyskania wewnętrznego spokoju.

To cudowne miejsce do jogi czy medytacji albo odpoczynku w formie pikniku z najbliższymi, by choć na moment oderwać się od miejskiego zgiełku.

Uratowana od zapomnienia Wieża Quistorpa.

Po latach zdewastowana Wieża Quistorpa odzyskuje blask, stając się miejscem na rodzinne spacery i spotkania przy kawie.

Zarówno przed rozpoczęciem renowacji, jak i obecnie jest niezwykłą inspiracją do tworzenia pomysłowych sesji zdjęciowych.

Wieża Quistorpa znajdująca się na Wzgórzu Arkony przy Lesie Arkońskim to jedno z najlepszym miejsc, od których warto zacząć fotospacery po Szczecinie i jego okolicach.

Cmentarz przy Ostrowskiej.

Miłośnicy nieco tajemniczych i cmentarnych klimatów znajdą fotoaktywny potencjał na cmentarzu umieszczonym na wzgórzu przy ulicy Ostrowskiej, gdzie obecnie są alejki parkowe usytuowane w odpowiedniej odległości od mogił.

Nekropolia jest często porównywana do Cmentarza Centralnego, chociaż nie jest tak duża powierzchniowo oraz urozmaicona roślinnością.

W latach funkcjonowania cmentarz charakteryzował się tarasową zabudową, a we wschodniej części była kaplica pogrzebowa.

Obecnie budynek nie istnieje. Klimat cmentarza zachęca jak najbardziej do fotospacerów.

Dolina 7 młynów.

Wyróżnia się niesamowitym krajobrazem, zarówno pod względem roślinności, jak i zbiorników wodnych.

Co ciekawe, młyny wodne, od których wzięła się nazwa wraz ze spiętrzającymi wodę stawami młyńskimi działały bez przerwy do XIX wieku.

Podczas fotospacerów w tych rejonach można natknąć się na zagrożone lub rzadko spotykane rośliny, co sprawia, że jest to tym bardziej wyjątkowe miejsce do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć.

Dodatkowo trasa, na których można organizować fotospacery prowadzi pięknymi leśnymi drogami, wzdłuż strumienia Osówka. Prawdziwa gratka dla fotoaktywnych.

Uroczysko Kupały.

Ten malowniczy i nieco enigmatyczny park położony jest w dzielnicy Gocław.

Przestrzeń uroczyska to nie tylko spacerowe trasy, ale wzniesienia zapierające dech w piersiach czy strome skarpy i wijące się w dolinach strumyki.

Idealne miejsce do fotospacerów, podczas których można uchwycić prawdziwe przyrodnicze smaczki.

Dodatkowo nieco bliżej ulicy Narciarskiej stoi wieża, która została poświęcona kanclerzowi Bismarckowi, zwana inaczej Wieżą Gocławską.

Co więcej podczas fotospacerów można natknąć się na występujące na tych terenach węże lub inne zwierzęta.

Ogród Dendrologiczny.

Kolejnym urokliwym miejscem z niezwykłym potencjałem do fotospacerów jest Ogród Dendrologiczny im. Stefana Kownasa, mieszczący się na terenie szczecińskiego osiedla Niebuszewo-Bolinko.

Ten niesamowity krajobrazowo park, niegdyś pełnił funkcję cmentarza, o czym świadczą układy alejek oraz równe tarasy na stokach, wzdłuż których umiejscowione były nagrobki, a nawet schody. Zauważyć można też fragment muru cmentarnego.

Niewiele osób wie, że z dawnych tablic nagrobnych i fragmentów nagrobków wykonano murki otaczające park od strony północnej i południowej.

Nieco mroczny, zjawiskowy, świetny do fotospacerów.

Parki Majowe.

Tereny dość młode czasowo, wyposażone w wiele atrakcji rekreacyjnych, jak choćby miejsce na grill lub ognisko, plac zabaw, stoły do szachów oraz tenisa ziemnego czy siłownię pod chmurką - trafiając w gusta niemalże każdego mieszkańca, nie tylko Prawobrzeża.

Atrakcyjny perspektywicznie dla lubiących foto spacery w Szczecinie oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej popularnych miejsc w Szczecinie, zarówno na samotne wędrówki, jak i do spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Syrenie Stawy.

Niesamowicie klimatyczne miejsce na terenie Szczecina, złożone z pięknych jezior położonych w Dolinie Niemierzyńskiej, w przyrodniczo-krajobrazowym Zespole Parków Kasprowicza-Arkoński.

To, co wyróżnia tą niesamowicie urokliwą przestrzeń to niezaprzeczalnie Ogród Botaniczny oraz Arboretum Syrenie Stawy.

Spokojne oblicze tych terenów sprawia, że fotospacery są niezapomnianym i inspirującym doświadczeniem.

Ukazując Szczecin z całkowicie innej, tej cenionej zielonej strony.

Lasy w Wielgowie.

Uroczysko Wielgowo to miejsce, którego nie można pominąć podczas fotospacerów po przyrodniczych zakątkach Szczecina. Las znajduje się wzdłuż ulicy Bałtyckiej, zaś od północy zahacza go ulica Zawrotna.

Jest to również miejsce przeznaczone do spędzania czasu rekreacyjnie.

Nie brakuje miejsc do wspólnych zabaw oraz aktywności pod gołym niebem w otoczeniu pięknej roślinności lasów.

Co trzeba dodać, to las ten wyróżnia fakt, iż jest on terenem jednogatunkowym, czyli lasem bukowym, pełnym tras wycieczkowych.

Fotoaktywny spacer do Domu Gałczyńskiego.

Ildefons Konstytuanty Gałczyński bardzo zapisał się nie tylko w literackiej historii Szczecina, ale również architekturze.

W okolicach dzielnicy Pogodno wybierając się na fotospacer , można zobaczyć odrestaurowany dom, w którym niegdyś mieszkał ten znamienity poeta.

Gałczyński mieszkał w domu przy ul. Skłodowskiej-Curie 17. Obecnie dawny dom poety ma prywatnego właściciela, ale widnieje tam tabliczka informująca o tym, że Gałczyński niegdyś w nim mieszkał.

Potencjał fotospacerów jest w Szczecinie.

Niewątpliwie Szczecin to miasto, które słynie nie tylko z Dźwigozaurów i paprykarza szczecińskiego, ale również wielu cudownych zielonych miejsc, które wręcz w magiczny sposób zachwycają otaczającą je przyrodą.

Tym bardziej korzystając z ogromnego potencjału, jakie niosą ze sobą zielone szczecińskie tereny, fotospacery z fotoaktywnymi są niebywałą okazją, by spojrzeć na miasto z innej perspektywy, a dodatkowo spędzić ciekawie czas wśród cudów natury w doborowym towarzystwie ludzi kochających fotografię.

 

Poszukujesz rekalmy, lub chcesz dodać swoje miejsce, które odkryłeś w Szczecinie?

 

 

  • +48 502 762 767
  • kontakt@4foto.pl